2. štvrťfinálové zápasy I. hokejovej ligy

11.02.2010 Celý región

HC Prešov 07 - HK Trebišov 2:4 (1:1, 1:1, 0:2) - stav série 1:1
Góly: 13. Suja (Troliga), 25. Caban v pres. 5:3 - 17. Giba (Dancsák, Králik) v pres. , 23. Kobeľa (Gašpar, Mitro) v pres. 5:3, 48. Gašpar (Findura, Zagyi), 57. Findura v oslab.
Vylúčenia: 15:12 na 2 min
Presilovky: 1:2
Oslabenia: 0:1
Rozhodovali: Majling - Štefik, Vojtek
divákov: 705

V zápase, v ktorom vynikla v prvom rade bojovnosť videli diváci 6 gólov a množstvo vylúčených na oboch stranách. Na začiatku trafil hosťujúci Findura ľavú žrď, no neskôr išli do vedenia domáci po góle Suju. V závere 1. tretiny Giba po strele od modrej vyrovnal. Na začiatku druhej časti pri dvojnásobnej presilovke upravil Kobeľa na 1:2, domáci však rýchlo odpovedali Cabanom v presilovke piatich proti trom. Dôležitý moment sa udial v 48. minúte, keď domáci Suja nepremenil obrovskú šancu a z protiútoku upravil Gašpar na 2:3. V 57. minúte hral Prešov presilovku, no po nešťastnom pošmyknutí obrancu Pulščáka sa dostal do samostatného nájazdu Findura a štvrtým gólom stanovil konečný výsledok.

ŠHK 37 Piešťany - MHK Kežmarok 7:1 (3:0, 2:1, 2:0) - stav série 2:0
Góly: 3. Rosa (Mikušovič), 4. Pupák (Škápik, Radoslav Kolník) v pres. , 7. Rybárik (Adrián Kolník, Peško) v pres. , 25. Rosa (Mikušovič, Učeň) v pres. , 26. Filip (Baran, Rybárik), 52. Baran (Chylo, Chrenko) v pres. , 58. Filip (Konečný) v pres. 5:3 - 27. Schneider v oslab.
Vylúčenia: 14:23 na 2 min. , navyše Grman 5+DKZ UDERY, Románek 20+10+5 UDERY, Peško 20+10+5 UDERY, Rybárik 20+10+5 UDERY - Gavalier 20+10 NESPH, Polaček 20+10 NESPH, Bača 5+DKZ UDERY, Ficko 10+5+DKZ UDERY, Rusnák 10+5+DKZ UDERY, Klein 20, 20 NESPH+10+5 UDERY, Vastuško 5+DKZ NAPHK, Čížek 5+DKZ SEK.
Presilovky: 5:0
Oslabenia: 0:1.
Rozhodovali: Müllner - Otrubčák, Výleta
divákov: 837

Po vydretom víťazstve v prvom stretnutí hrali Piešťany úplne iným štýlom a predčili súpera vo všetkých herných činnostiach. Hostia doplatili na časté vylúčenia, ktoré domáci trestali gólmi. Záverečnú časť poznačili hromadné bitky, pričom hlavný rozhodca Müllner udelil celkovo 266 trestných minút, vrátane množstva vyšších trestov. Predčasne zamierilo pod sprchy až 12 hráčov oboch tímov.

HC 46 Bardejov - HK Brezno 5:3 (1:0, 3:3, 1:0) - stav série 2:0
Góly: 4. Zambori (Cvejn, Majerník) v pres. , 34. Molnár (Cvejn, Majerník), 35. Slaninák (Dutkovič, Pichnarčík), 39. Leitner (Baranok, Slaninák), 60. Slaninák (Leitner, Baranok) v pres. - 22. Šimčík (Šmálik), 27. Michal Babic, 29. Ivan (Paško, Ondruška) v pres.
Vylúčenia: 4:6 na 2 min.
Presilovky: 2:1
Rozhodovali: Jung - Nosek, Vido

Od úvodu to bola vyrovnaná partia. Nováčik hral odvážnejšie i dôraznejšie, ako v prvom zápase. Zambori využil prvú presilovku a domáci viedli. Potom sa vyznamenali obaja brankári, keď domáci Tomáš Halák vychytal nájazd Martina Ondruška a brezniansky Ján Cpin si poradil so Stoklasom. Viac sa hralo pred domácou bránou aj v ďalšej časti hry a Ján Šimčík vyrovnal. Až po polhodine Molnár pridal druhý domáci gól. Bardejovčania sa prebrali z letargie. Vychádzali im protiútoky a v priebehu pár sekúnd otočili výsledok vo svoj prospech, keď ich podržal najmä brankár Halász.

HK Trnava - HC Topoľčany 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) - stav série 1:1
Góly: 3. Hutár (Šimko), 15. Bezák (Blanár, Rusnák) v pres. , 60. Holovič
Vylúčenia: 6:8 na 2 min. , navyše Tvrdík 10 NESPH.
Presilovky: 1:0
Rozhodovali: Krist - Horínek, Tvrdoň